Fork me on GitHub
#clojure-poland
<
2022-09-24
>
Zmicier Misiuk07:09:25

Może ktoś ma statystykę jakie firmy w Polsce mają projekty na clojure. Jaka jest ogólna ilość clojure programistów w kraju. Czy może zwykle to praca zdalna?

rmxm14:09:39

Dzisiaj zapewne 90% ludzi jest zdalnie. Wiem, ze w PL clojure bylo w: reuters, citibank. Napewno duzo clojure jest po cichu rozsiane, male teamy wewnatrz duzych "zakladow". Nawet ten kanal zakladam, ze posiada max 40% wszystkich ludzi z PL na clojurians. Its all a guessing game.

👍 1
Zmicier Misiuk15:09:59

Dziękuję za wyjaśnienie! Widocznie pracę clojure będzie ciężko znaleźć w Polsce. Ale można poszukać opcje zdalne.

Mateusz Mazurczak08:09:03

@UP4Q3V28P szukaj po linkedinie kto ma clojure wpisany i w jakiej firmie, chyba też da się miastami filtrować

❤️ 1
rmxm12:09:55

hm, zdefiniuj w Polsce 🙂, zapewne sa jakies firmy, ktore korzystaja z clojure, ale wiekszosc techu wlasciwie powoli przywykla, ze jak chcesz miec komfortowe godziny to szukasz w Europie, jak chcesz lepsze pieniadze to szukasz w USA. Co do samego szukania, slack na ktorym jestes wydaje sie byc dosc dobrym miejscem #remote-jobs + #jobs pomimo, ze ostatni tydzien troche przycichly to miewaja busy sezony. Dodatkowo tak jak radzi Mateusz, linkedin z filtrem clojure. Jest jeszcze: https://functional.works-hub.com/ i zapewne pare innych miejsc gdzie ludzie szukaja (watki whos hiring na hackernews czesto maja clojure).

❤️ 1
konrad szydlo07:10:16

Tak jak poprzednik pisał, zobacz na #remote-jobs. Z Polski firm to Retailic pracuje z Clojure https://retailic.com/careers/ Taxamo też miało oferty z Clojure. Popatrz na posty na tym kanale. Kilka osób pisało o ofertach u nich. Napisz do osób które zamieszczaly te posty i może uda Ci się nawiązać kontakt. Nie Polska a Belgijska firma też szuka z tego co widziałem ostatnio https://www.d-n.be/careers/clojure-developer/

❤️ 2