morn! hypermedia-spillet til Einar Høst minner meg om Adventur fra @magnars, bare mindre i omfang: https://hyperwolf.azurewebsites.net Jeg gjorde meg også en liten hypermedia-refleksjon. Det er bedre å lage knappen som gjør tingen enn å gå via-via. Kjøp av rasjoner var irriterende, man måtte velge rasjon så trykke kjøp. Så gjøre den samme bevegelsen 19 ganger til. Rasjoner er viktig i dette spillet. 20 klikk på samme knapp hadde vært mye mer hyggelig. Jeg kom gjennom på tredje forsøk. Første ble jeg tatt av en level 20 drage i rom nr 2, andre hadde jeg ikke skjønt at rasjoner fylte på HP.
Dette er en interessant betraktning og noe jeg definitivt kjenner meg igjen i! Det er lett som utvikler å lage det som føles som "riktige" komponenter for registrering av data, uten å egentlig vurdere hvordan dette vil brukes i den virkelige verden. Og det er lett å se seg blind på slikt mens man utvikler. Brukertesting hjelper gjerne å avdekke slike ting, men det er jo lett å hoppe over.
😢
aiii!
Jeg sa ifra til Einar, kanskje han tar den opp igjen. Kilden er åpen, men da må man installere .NET (🙀) https://github.com/einarwh/hyperwolf/
fra Einar: > Ja, tror kvoten er forsvinnende liten for gratisplan, og så er jeg for gjerrig til å betale for en ordentlig plan. (Det er jo tross alt 0 besøkende.) Men har tenkt at jeg burde finne en eller annen minimumsløsning som er litt bedre enn den jeg har i dag. For nå funker det jo ikke, og det er jo også litt dumt.
Jeg tenkte litt på omskriving til Clojure. Kanskje en spennende øvelse. Men det er et stykke kode, kanskje en LLM kunne gjort en del av jobben.
"Skriv om dette fra A til B" funker ofte greit nok med LLM ja. Men syns ofte de lager litt OO-aktig clojure
ja, det ville jeg veddet på! Det er arv i koden også (Room -> RegularRoom -> klasser for hvert enkelt rom), ikke godt å si hva slags Clojure-kode det fører til.
De bruker også ofte en del mutable state osv. Med mindre man er streng og ber den unngå det
mer detaljer; • appen kjører på gratisplan hos azure, "60 minutes/day compute" • de 60 minuttene blir brukt opp av bots og scrapers.