This page is not created by, affiliated with, or supported by Slack Technologies, Inc.
2022-12-16
Channels
- # adventofcode (24)
- # announcements (3)
- # aws (3)
- # babashka (16)
- # beginners (88)
- # biff (5)
- # calva (27)
- # cider (15)
- # cljs-dev (70)
- # clojure (87)
- # clojure-austin (3)
- # clojure-belgium (6)
- # clojure-europe (59)
- # clojure-nl (1)
- # clojure-norway (14)
- # clojure-uk (3)
- # clojurescript (37)
- # data-science (2)
- # datalevin (40)
- # datomic (1)
- # emacs (23)
- # events (2)
- # graalvm (13)
- # graphql (7)
- # gratitude (1)
- # holy-lambda (193)
- # inf-clojure (15)
- # lsp (27)
- # malli (9)
- # off-topic (20)
- # polylith (6)
- # reitit (29)
- # releases (2)
- # scittle (13)
- # shadow-cljs (51)
- # transit (15)
- # xtdb (29)
Jeg setter også opp transaksjonene i route-handlerne, eller i funksjoner som kalles derfra. Men det begynner å bli mange (with-transaction ,,,)
rundt omkring nå. Derfor jeg lurte på om det kunne være en idé å starte den i en middleware for hver webrequest og så bare glemme hele greia. Gjør veldig lite IO utenom DB i synkron kode.
Enn så lenge så har vi bare spredd tx’er litt sånn der hvor det syntes smart ved tilfeller fordi tx greiene i mongo kom sent (for oss) og er litt raklete.
Jeg ser ikke helt for meg at vi kommer til å koble sammen tx og request. I allefall ikke i første omgang.
Det som kunne vært interessant ville jo vært å mekke no reitit middleware som kunne se på route-definisjonen om den skulle kjøre requesten i en tx eller ei.
Typ:
["" {:delete {:name ::delete
:parameters {:body (s/keys :req-un [::componentIds])
:query ::bulk-delete-query-params}
:swagger {:public false}
:with-tx true
:handler delete-resources}}]
@christian767 og jeg tar juleferie fra screencasts nå, men klarte å skvise ut en siste episode av ZombieCLJ 🙂 https://www.zombieclj.no/s02e39.html Tilbake i januar!